6. 2. 2014

Namísto sportovišť, která se dají využívat desítky let, investuje stát cca 35 milionů korun do Olympijského parku Soči-Letná. Všechna sportoviště přitom budou k dispozici pouhých 17 dní. Zbytek plánovaných osmdesátimilionových nákladů mají zaplatit sponzoři. Celá akce je navíc umístěna zcela nevhodně v jednom z mála parků v pražském centru, který je nyní pro běžnou veřejnost částečně uzavřen. Na toto a další negativní aspekty Olympijského praku dnes poukáže protestní happening v 17:00 u vchodu do Olympijského parku ze směru Letná.

 „Paradoxem je, že akce, kde se budují ledové plochy, chladící jednotky, střelnice a vyhlídkové plošiny, nemá stavební povolení. Podle stavebního úřadu Prahy 7 je to totiž něco jako běžný cirkus. Tenhle cirkus ovšem zabírá několikanásobně větší plochu, než je běžné. Vypadá to, že podpora olympiády v zemi, která potlačuje lidská práva, je v Česku důležitější než stavební zákon. Na oficiálních stránkách akce se můžeme dočíst, že akci podporuje třeba ministerstvo průmyslu a obchodu, které zde pořádá semináře na téma: Jak úspěšně podnikat v Rusku,“ konstatuje Ondřej Mirovský, zastupitel Prahy 7 a pořadatel akce.

V rámci protestního happeningu celý areál „slavnostně otevřeme“, seznámíme veřejnost s našimi argumenty proti celé předražené a předimenzované akci, zazpíváme hymnu a představíme „překvapivou“ informaci o tom, že Letenská pláň a sady fungují celoročně pro sportovní využití a to zcela neorganizovaně, svobodně a za nulové náklady.