13. 6. 2017

Dostavba městského okruhu Prahy je zásadním tématem pro budoucí rozvoj a dopravní obslužnost Prahy.  Zelení v rámci Trojkoalice aktuálně prosadili, že dojde k vypsání soutěže na variantní řešení dostavby městského okruhu (tzv. Blanka 2).

„Praha se má rozhodovat o největší stavbě ve své historii odpovědně a s vědomím, co může znamenat tunelové řešení dostavby městského okruhu čili Blanka 2. Zadlužení na desítky let bude znamenat škrty v budoucnu: Méně úklidů ulic, méně údržby parků, méně oprav chodníků, méně oprav škol, zdražení jízdného v MHD atd. Proto má město o takové investici rozhodnout na základě porovnatelných variant. Po našem úsilí se koalice dnes shodla, že město vypíše na řešení dostavby okruhu již v létě soutěž, což považujeme za úspěch,“ uvedl předseda Zelených Matěj Stropnický.

„Zkušenost s tunelem Blanka ukazuje, že je potřeba dobře zvažovat otázky kolem tzv. dopravní indukce, tedy efektu, kdy nové kapacitní dopravní stavby přitahují novou dopravu. Proto je potřeba hledat varianty, které budou především odlehčovat dopravně přetíženým lokalitám,“ dodává Ondřej Mirovský spolupředseda pražských Zelených.

 

Kontakt:

Ondřej Mirovský, spolupředseda Strany zelených v Praze, tel 724 833 286

Milan Deutsch, T: 775 556 587, milan.deutsch@emd-pr.cz