30. 7. 2018

Představujeme vám program, se kterým jdeme do voleb do Zastupitelstva hlavního města Prahy 2018. V osmi kapitolách se dozvíte, jak vidíme budoucí rozvoj české metropole a to nejen z hlediska ochrany životního prostředí, ale i celkového zvyšování kvality života lidí, kteří ho společně sdílejí.

Zelení nabízejí řešení aktuálně velmi palčivých problémů s přehříváním měst a krajiny. Praha potřebuje zejména sofistikovaný systém retence a využívání dešťové vody, více fontán a rybníčků nebo ozeleňování ulic, střech i fasád. Zchladit potřebují i samotní lidé a jejich mazlíčci. Těm by mělo posloužit větší množství pítek, mlžítek, ale také biotopových koupališť, která toto léto praskají ve švech. Protože obyvatelé a návštěvníci Prahy nechtějí omdlévat horkem ani v MHD, zařídíme, aby byly klimatizované všechny tramvajové soupravy i autobusy.

Za prioritu považujeme stavbu nových tramvajových tratí a rozvoj městské železniční sítě tak, abychom se mohli konečně přiblížit úrovni nejvyspělejších měst světa. Hromadná doprava má být fyzicky i finančně dostupná pro každého. Díky nám už víc než dva roky jezdí Pražané s Lítačkou za pouhých 10 Kč denně. Prosazujeme ale i razantní navýšení počtu parkovišť P+R a podporu sdílení osobních automobilů, aby je v rámci ročního tarifu Lítačky měla možnost využít opravdu každá rodina.

Podporujeme kulturu v mnoha oblastech. Víme, že vedle slavných středověkých památek je třeba chránit i často opomíjenou kvalitní moderní architekturu a že ulicím každého města sluší nejen stará, ale i nová umělecká díla. Chceme zlepšovat péči o seniory a zdravotně postiženým umožnit snazší zapojení na trhu práce. Připravili jsme řadu finančních zvýhodnění rodin, zejména těch vícedětných, nebo posílení programů propagujících zdravý životní styl. Naši podporu si zaslouží všechny kvalitní vzdělávací instituce, včetně základních uměleckých škol.

Pomocí inovativních a chytrých technologií chceme vybudovat moderní, stabilní, bezpečnou a efektivní digitální infrastrukturu veřejné správy a v rámci udržitelných řešení prosazujeme koncept Smart Cities.

Nabízíme zkrátka chytrý, komplexní a především zelený program pro Zelenou Prahu!

Volební program program Strany zelených pro Prahu ke stažení zde.