10.11.2014

Zelení navrhují Matěje Stropnického do Rady hl. m. Prahy

Strana zelených dnes večer na své pražské krajské konferenci schválila nominaci Matěje Stropnického do Rady hlavního města Prahy poměrem hlasování 48 pro, 1 proti, 6 delegátů a delegátek se zdrželo.

Klub zastupitelů Trojkoalice Zelených, KDU-ČSL, Starostů a nezávislých zároveň dnes v poledne dojednal finální verzi koaliční smlouvy s ANO a ČSSD pro vedení hlavního města Prahy. 

Matěj Stropnický zastával v minulém volebním období post zástupce starostky Prahy 3 pro bytovou politiku, kulturu a ochranu památek. V nové pražské radě bude prosazovat nový územní plán projednaný s jednotlivými městskými částmi a s veřejností i nad rámec zákona. 
Naším cílem je, aby nový územní plán zabránil bezkoncepčnímu zastavování zelených ploch a bude směřovat k rozvoji města přednostně do „brownfieldů“. Také přehodnotíme a aktualizujeme Pražské stavební předpisy, v případě výstavby hrazené z veřejných prostředků budou u významných staveb vypisovány architektonické soutěže.
Publikováno: Autor: admin