30. 6. 2021

Do voleb do Poslanecké sněmovny 8.–9. října 2021 kandidujeme pod heslem „Dejme zelenou ženám“. Naše jedničky ve všech krajích najdete na volebním webu. Koho můžete volit v Praze?

 1. Eva Kavková

Lektorka, terapeutka a politička s evropskými zkušenostmi a rozhledem, která řadu let pomáhá ženám překonávat znevýhodnění a diskriminaci. 

Chci žít v zemi, kde založení rodiny nebude pro ženy znamenat zoufalé hledání místa v přeplněných školkách, mnohaletou stopku či zpomalení profesního rozvoje, diskriminaci ze strany zaměstnavatelů či výrazně nižší plat oproti jejich mužským kolegům.

 1. Vít Masare

Spolupředseda Zelených v Praze, kde už více než dekádu prosazuje zodpovědnou politiku pro lepší klima ve městech i mezi nimi. Organizátor sousedských akcí a terénní sociální pracovník pomáhající lidem v nouzi.

Až se jednou ohlédnu zpět, chci si být jistý, že jsme pro budoucnost našich dětí v době postupující klimatické krize udělali, co jsme mohli. Proto potřebujeme Zelené ve Sněmovně. Další volební období už to nepočká.

 1. Jana Jebavá

Spolupředsedkyně Zelených v Praze, grafička a redaktorka textů. Angažuje se na Praze 7, jezdí na kole a buduje guerilla zahrádky.

Chci politiku, která řeší skutečné problémy naší země: devastaci krajiny, zhoršující se změnu klimatu a miliony lidí, kteří se z různých důvodů ocitli na druhé koleji. To vyřešíme jen tak, že si uvědomíme, že politici nejsou „ti nahoře“, ale můžeme a musíme to být my sami.

 

 1. Ondřej Mirovský

Radní pro dopravu a bezpečnost na Praze 7, kde je v zastupitelstvu již od roku 2006. Vystudovaný přírodovědec specializovaný na satelitní průzkum Země, táta tří dětí.

Chci kvalitní síť veřejné dopravy ve všech regionech a lepší možnosti pro bezpečnou jízdu na kole i další způsoby bezemisní přepravy. Klimatická změna nečeká, je třeba zbavit se závislosti na fosilních palivech a soustředit se na rozvoj obnovitelných zdrojů.

 1. Petra Urbanová

Právnička týmu odpovědné energie v apolitické expertní organizaci Frank Bold. V současnosti se věnuje případu nelegální těžby v polském hnědouhelném dolu Turów, který působí škody také na českém území. Dříve se věnovala veřejnému právu i generální praxi.

Lidé v regionech, které nejvíc zasáhne ústup od uhlí, už teď často bojují s chudobou, exekucemi a horším přístupem ke vzdělání nebo zdravotní péči. Stát musí zajistit sociálně spravedlivou budoucnost pro všechny, už proto, že za situaci v těchto regionech často mohou právě systémová selhání.

 1. Martin Rozumek

Právník, ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům, kde se soustředí především na mezinárodní projekty. Založil Centrum demokratického vzdělávání, je aktivní v Evropské radě pro uprchlíky a exulanty.

Hrdě se hlásím k tomu, že jsem „sluníčkář“. A myslím si, že kdo má v sobě lidskost a osobně se setkal s uprchlíkem, který utíká z důvodů války nebo pronásledování, tak ani nemůže jednat jinak. Uprchlíkům musíme pomáhat i proto, že našim uprchlíkům bylo také pomoženo, a věřím, že zase bude – pokud ta situace nastane.

 1. Anna Chválová

Koordinátorka projektu integrace cizinců, referentka pro národnostní menšiny, lidskoprávní aktivistka a influencerka. Několik let pracovala jako vedoucí sociální služby v neziskové organizaci.

Mít právo bydlet, rovné podmínky pro vzdělávání i zdravotní péči a dostávat za dobře vykonanou práci dostatek peněz na živobytí by nemělo být výsadou pro některé, ale životním standardem pro všechny.

 

 1. Michaela Pixová

Sociální geografka, vědkyně, expertka na vědy o městě a klimatickou politiku, vysokoškolská učitelka. 

Naše země není jen Česko, ale celá Země. Musíme se proto aktivně zapojit do řešení globálních environmentálních výzev a vytvoření ekologicky a sociálně spravedlivé a udržitelné společnosti.

 

 1. Pavla Setničková Nováková

Projektová manažerka s dlouholetými zkušenostmi s implementací IT systémů i na mezinárodní úrovni. Dlouhodobě aktivní v monitoringu šelem organizovaném Hnutím DUHA a v klimatickém hnutí.

Jsem vážně znepokojena tím, kam se svět ubírá. Systém, ve kterém žijeme, je dlouhodobě neudržitelný. Jsem připravená na nejtěžší a nejzásadnější projekt svého života.

 

 1. Jana Titlbachová

Galeristka v důchodu se naplno občansky angažuje především v Praze 1, kde žije celý život. Komunitní život zde obohacuje mimo jiné aktivitami včelařského spolku Hradčanské včely a tím nejlepším medem v Česku.

Proč kandiduju? Protože, jak říká Edmund Burke: „Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné.“

 1. Ondřej Rut, místostarosta Prahy 3
 2. Daniel Černý, řidič MHD a dopravní dispečer
 3. Barbora Truksová, manažerka v kultuře
 4. Jan Veleba, konzultant energetických úspor a zastupitel MČ Praha 15
 5. Barbora Kosíková, inovátorka vzdělávání nadaných dětí a administrativní pracovnice na Univerzitě Karlově
 6. Olga Ulrichová, právnička se zaměřením na veřejné zakázky
 7. Matěj Michalk Žaloudek, architekt a zastupitel MČ Praha 3
 8. Jiří G. Růžička, knihovník, editor A2 a zastupitel MČ Praha 12
 9. Lenka Pipková, právnička
 10. Petr Kučera, výzkumník v oblasti urbanismu bydlení a sociálních vztahů v obcích i na sociálních sítích a zastupitel MČ Praha 1
 11. Pavla Ducháčková Chotková, učitelka
 12. Daniel Kunc, daňový poradce a zastupitel MČ Praha 4
 13. Hana Heringová, datová analytička
 14. Petr Vilgus, tajemník obecního úřadu, vysokoškolský učitel fotografie a zastupitel MČ Praha 8
 15. Petra Johana Poncarová, výzkumná pracovnice Univerzity Karlovy a překladatelka
 16. Matěj Pomahač, zemědělský konzultant a zastupitel MČ Praha 16
 17. Verona Ballay, marketingová expertka a zastupitelka MČ Praha 4
 18. Tomáš Raška, lektor v oblasti vzdělávání dospělých a zastupitel MČ Praha 18
 19. Rebeka Vadasová, učitelka na základní škole
 20. Veronika Šmausová, učitelka na ZUŠ
 21. Lucie Hradecká, expertka na rovnost s důrazem na práva žen a lidí se zdravotním znevýhodněním
 22. Martin Čihák, student
 23. Josef Šmída, koordinátor projektu „Náš stát, naše data“ a expert na digitalizaci státní správy
 24. Zuzana Pavelková, právnička
 25. Tomáš Richta, programátor
 26. Petra Kubálková, koučka