1. 7. 2022

Pražská koalice Solidarita se shodla na znění koaliční smlouvy. Novinkou je, že bude kandidovat na půdorysu čtyř koaličních subjektů: ČSSD, Zelených, Budoucnosti a Idealistů. Společnou kandidátku povede bývalá ombudsmanka a mluvčí Charty 77 Anna Šabatová. Na šestém místě společné kandidátky se tak objeví spolupředseda Budoucnosti Filip Hausknecht, na devátém Magdalena Opletalová, sociální pracovnice a ředitelka Fokusu Praha. Za Idealisty kandiduje na patnáctém místě František Novotný.

„Nacházíme se v krizi a podle toho se musíme i zachovat. Zdražuje vše od energií po potraviny, máme nejrychleji rostoucí ceny bydlení v Evropě, velká část společnosti se topí v exekucích a výplaty nám pod tíhou inflace mizí rychleji než dřív. Musíme napnout všechny síly a spojit se se všemi důvěryhodnými lidmi, abychom dokázali lidem pomoci. Cíl je teď jednoznačný – musíme ulehčit obyvatelům Prahy od dopadů krize, musíme posílit veřejné služby a musíme zabránit ODS a jejím přívěškům v dalším ničení a rozprodávání našeho hlavního města. To je velká výzva, kterou zvládneme jen společně. Proto jsme se rozhodli spojit naše kandidátní listiny a vytvořit jednu velkou koalici Solidarita,“ říká Filip Hausknecht.

Koalice Solidarita v nadcházejících komunálních volbách v Praze ponese téma péče: ať už péče v sociálních službách, péče o veřejný prostor nebo infrastrukturu služeb pro rodiče s dětmi. Více v programu zveřejněném na webu https://solidarita2022.cz/program/

„Města, i když nemohou přijímat zákony, mají slušný prostor pro to, aby myslela na slabší. Rozvoj sociálních služeb, péče o bližní i o město a veřejný prostor, je jedním z možných zdrojů, na jejichž základě se v Praze může vytvořit solidární společenství. Po létě přijde podzim, a ten nebude snadný. Se Solidaritou to ale zvládneme,“ doplňuje Anna Šabatová.