6. 8. 2018

Tisková zpráva Strany Zelených, 6. 8. 2018, foto Lukáš Petr Tesař

Začíná již osmý ročník festivalu Prague Pride, který v týdnu od 6. do 12. srpna v Praze nabídne přes stovku akcí včetně kulturní představení, diskusí, sportovních i duchovních událostí a jeho vrcholem bude duhový průvod Prahou v sobotu 11. srpna se zakončením na Letenské pláni. Zelené a Zelení se tradičně účastní nejen průvodu, ale přispívají též k doprovodnému programu zorganizováním debaty o duhových rodinách.

I letos primátorka Krnáčová odmítla, aby u příležitosti Prague Pride na stožárech magistrátu zavlála duhová vlajka, která je mezinárodním symbolem tolerance, pestrosti a respektu k odlišnostem. Náměstkyně primátorky Petra Kolínská dnes proto vlajku stejně jako loni na celý týden vyvěsila z okna své kanceláře.

„Vyvěšení duhové vlajky na veřejných institucích je v západních metropolích zcela běžný výraz toho, že si politická reprezentace váží diverzity a že se umí postavit i za menšiny. Je škoda, že k tomu moderní a liberální město jako je Praha pod současnou primátorkou nenašlo odvahu.“

Petra Kolínská, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy

Spolu s Kolínskou se vyvěšení akce zúčastnil též lídr pražských Zelených Ondřej Mirovský, ředitelka festivalu Hana Kulhánková a další LGBT aktivisté a aktivistky.
Vyvěšení vlajky je jen začátkem zelených aktivit na Prague Pride. Ve středu 8. srpna se v galerii Langhans uskuteční panelová diskuse “I duhová rodina je základ státu”, v níž zasednou zástupkyně a zástupci LGBT+ komunity, odborné veřejnosti a Zelených. V sobotu 11. srpna se Zelený blok vydá v tradičním průvodu hrdosti, v jejímž cíli na JarmarQu na Letné bude stát zelený stánek s tematickým fotokoutkem a diskusní i relaxační zónou.

Petra Kolínská, petra.kolinska@praha.eu, +420 776552022
Milan Deutsch, milan.deutsch@emd-pr.cz, +420 775556587