6. 7. 2020

Zastupitelstvo hl. m. Prahy dne 2. 7. 2020 schválilo poskytnutí dotace ve výši bezmála 11 milionů korun na rekonstrukci bytů v městských částech Praha 3 a Praha 10. Dotace na rekonstrukci celkem deseti bytů bude poskytnuta z Fondu rozvoje dostupného bydlení na území hlavního města Prahy. Vyplývá to z tiskové zprávy magistrátu z 3. 7.

Hlavní město tímto způsobem pomáhá městským částem s náročnějšími rekonstrukcemi, a to s cílem, aby bylo zabráněno privatizaci bytů, jejichž rekonstrukce neslibuje rychlou návratnost. Výměnou za poskytnutí dotace magistrát získá právo tyto zrekonstruované byty po dobu 10 let obsazovat nájemníky.

Pro Fond rozvoje dostupného bydlení, který tuto adresnou podporu rekonstrukcí umožňuje, Zelení během svého dřívějšího působení na magistrátu zajistili trvalý zdroj příjmů z obchodní činnosti města.

„Na Praze 3, kde má bytovou politiku na starosti zelený místostarosta Ondřej Rut, jsme navíc nedávno schválili nová pravidla pro přidělování bytů, která jsou odborníky považována za nejpokročilejší v celém Česku,“ dodává k tomu spolupředseda pražských Zelených Vít Masare.

Originální tisková zpráva:praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poskytne_dotace_na_rekonstrukci.html

Prostředky do Fondu rozvoje dostupného bydlení: praha.zeleni.cz/zeleni-v-praze-prosadili-jsme-finance-pro-rozvoj-dostupneho-bydleni

Foto:

commons.wikimedia.org/wiki/File:Mostly_Empty_Living_Room_(30977076047).jpg