15. 10. 2020

Historický moment. 10. září 2020 večer schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy zákaz hracích automatů na celém území Prahy!

Děkujeme všem zastupitelům a zastupitelkám, které pro omezení hazardu hlasovaly. A děkujeme i všem, kteří ve svých městských částech s omezováním začali (a mnohde ho i dokončili) již dříve, i těm, kteří se snažili téma prosazovat mnoho let.

Zelení z řady městských částí patřili k prvním a nejaktivnějším z nich, rozhodnutí celopražského zastupitelstva je tedy pro ně velkou vzpruhou a zadostiučiněním:

Ondřej Mirovský spolu se Zelenými na Praze 7 již v minulém volebním období docílil nulové tolerance.

Zelená zastupitelka Hanka Matoušová před šesti lety sesbírala 10 000 podpisů pro zákaz hracích automatů na Praze 8 a vyvolala referendum o nulové toleranci.

Petr Kutílek navrhl textaci vyhlášky o zákazu technické hry a s kolegy ze sdružení „Praha 4 sobě – Zelení a nezávislí“ nedávno oslavili uzavření poslední herny na Praze 4.

Zelení na Praze 1 s peticemi za zákaz hazardu obcházeli své sousedy už od roku 2013. Petr Kučera a Vít Masare pak sváděli dlouhou bitvu s tamní hazardní mafií.