7. 2. 2018

Tisková zpráva klubu Trojkoalice, 7. 2. 2018

Primátorka Adriana Krnáčová pozastavila platnost včerejšího usnesení Rady HMP o zklidnění severojižní magistrály, které vedení města schválilo hlasy Trojkoalice a ČSSD na návrh náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petry Kolínské (Trojkoalice/Zelení). Usnesení tedy musí podle zákona o hl. m. Praze projednat nejbližší zastupitelstvo. Podle ANO je návrh málo konkrétní a nejsou známy dopady jednotlivých opatření.

„Zklidnění magistrály je součást koaliční smlouvy a ANO ho torpéduje dalšími a dalšími neopodstatněnými požadavky tak, aby žádná změna nenastala,“ upozorňuje náměstkyně Petra Kolínská a dodává: „Návrh přitom ve spolupráci s dánskými architekty připravil IPR a obsahuje v této fázi jen nepatrné zásahy jako je doplnění zeleně, instalaci laviček, seřízení semaforů, nový orientační systém pro chodce nebo zlepšení podmínek pro cyklisty. Podporu pěší a cyklistické dopravy mělo přitom hnutí ANO i ve svém volebním programu.“

„Cílem opatření rozhodně není ochromit dopravu. Cílem je učinit z magistrály méně dálnici a více bulvár. Takový, jaké jsou zcela běžné v západních metropolích“, říká Jana Plamínková (Trojkoalice/STAN)

„Žádné z opatření neohrozí plynulost dopravy na magistrále, normálně pojedou auta, pojedou tramvaje, pojedou kola, půjdou lidi pěšky. Normální město. Teď je magistrála krvácející ranou v samém jeho středu. Chceme jen spravedlivější podmínky pro všechny druhy dopravy na ní,“ doplňuje předseda Výboru zastupitelstva HMP pro dopravu Matěj Stropnický (Trojkoalice/Zelení).

Obrázek: schválený materiál se seznamem navržených opatření na magistrále