16. 10. 2017

Odpady, injekční stříkačky, nevzhledné křoviny – to je pozemek označovaný Divočina, ležící na kraji sídliště Vybíralka na Černém Mostě a vedle kulturního centra Plechárna.  Hlavní město podpoří přeměnu zanedbaného místa na prostor pro setkávání.

Správcem prostoru se stane příspěvková organizace Praha 14 kulturní, p.o. Již nyní probíhají úpravy pozemku, odstraňují se nevhodné dřeviny a tento týden již začnou první terénní úpravy.

„Chceme vytvořit z Divočiny veřejný prostor plný volnočasových akcí. Bez zapojení občanů to ale nepůjde. Pilotní projekt by se nepodařil bez pochopení a finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy, který poskytl dotaci ve výši 910 tisíc korun,“ uvedl ředitel Prahy 14 kulturní David Kašpar. Tato organizace ročně pořádá na dvě desítky akcí a provozuje kulturní centrum Plechárna.

„Podobné aktivity mění a oživují naše město. Zásadní je pro mne to, že na úpravě a údržbě se chtějí podílet samotní místní obyvatelé,“ uvedla náměstkyně primátorky Petra Kolínská.

Záměrem je zapojit občany do přeměny prostoru, aby společně s architekty vymysleli podobu parku a navrhli volnočasové prvky. Na adresu organizátorů již přicházejí návrhy na instalaci cvičebních prvků pro seniory, stolů s lavičkami pro hraní deskových her i vytvoření zóny pro pikniky. „Péče o společný prostor je tím nejlepším předpokladem, jak dát lidi dohromady. Už teď se řada místních do projektu ochotně zapojila,“ říká David Kašpar.

Webové stránky Plechárny: http://www.plecharnacernymost.cz/